Студент ЦНТУ відвідав авіаційний форум Paris Air Show 2017

Випускник 2017 року магістратури кафедри загального землеробства Центральноукраїнського національного технічного університету Олег Табота, разом із іншими переможцями Всеукраїнського конкурсу «Авіатор» для студентів технічних спеціальностей, минулого тижня відвідав один з найбільших у світі міжнародних авіасалонів: «Ле Бурже» у Франції.

Як повідомлялось раніше на сайті ЦНТУ, Олег Табота увійшов до числа 100 переможців Всеукраїнського конкурсу «Авіатор», який вже вшосте проводив «Благодійний Фонд Бориса Колеснікова». Цього року головним призом конкурсу була подорож до Франції на міжнародний авіаційний форум «Ле Бурже». Загалом, у конкурсі «Авіатор»-2017 взяло участь понад 6500 студентів технічних спеціальностей з 44 українських ВНЗ.

Олег Табота поступав до магістратури кафедри загального землеробства ЦНТУ з метою здобути другу вищу освіту, раніше він закінчив Кіровоградську льотну академію Національного авіаційного університету. З грудня 2016 року по квітень поточного року Олег Табота вдало пройшов чотири екзаменаційні етапи конкурсу, які включали в себе: перевірку знань з технічних дисциплін; тести з англійської мови, тести загальних знань з авіації та історії авіації; презентацію власного проекту. До Дня авіації в Києві відбулась фінальна частина конкурсу – мотиваційний виступ перед експертним журі, яке очолював колишній генеральний конструктор АНТК імені Антонова доктор технічних наук, професор Дмитро Ківа. За підсумками фіналу було відібрано 100 переможців Всеукраїнського конкурсу «Авіатор».

Отже, минулого тижня 100 українських студентів технічних спеціальностей відвідали Паризький авіасалон «Ле Бурже»-2017.

Як зазначено у прес-релізі «Фонду Бориса Колеснікова», українські студенти побачили літак-новинку 787-10 Dreamliner, транспортний вертоліт CH-47 Chinook, та демонстраційний політ лайнеру 737-MAX-9 від лідера авіаційного будівництва компанії Boeing. Авіа-гігант Airbus продемонстрував на форумі пасажирські літаки A350, A321, A380 тощо, та надав можливість відвідувачам виставки зробити віртуальний візит на Міжнародну космічну станцію в своєму павільйоні. Також 100 переможців проекту «Авіатор»-2017 відвідали стенди української компанії «Прогрестех Україна» і побачили дебютанта форуму – вантажний літак 132D від українського підприємства «Антонов».

Глава журі проекту «Авіатор»-2017 доктор технічних наук, професор Дмитро Ківа відзначив високий рівень підготовки переможців конкурсу: «Борис Колесников і його фонд роблять неоціненний внесок у розвиток освіти і науки України, стимулюють молодь знати і вміти більше, і нагорода юним авіаторам – відвідування найпрестижніших Міжнародних авіасалонів у світі. Наші студенти прекрасно знають англійську, легко спілкуються із зарубіжними фахівцями, дивують своїми знаннями. Упевнений – про них і про їхні проекти незабаром дізнається весь світ».

Як розповів Олег Табота, він вперше відвідав такий масштабний авіаційний форум. Звісно, отримав надзвичайно багато фантастичних вражень. Більш за все запам’яталися представлені на форумі «найгарячіші» новинки авіаційної галузі. Зазвичай, подібні міжнародні виставки проводять саме для того, щоб презентувати світу новітні розробки в авіації, тому до таких експонатів прикуто найбільше уваги відвідувачів. «Але експонатів настільки багато, територія форуму настільки величезна, що за два дні, які ми провели на авіасалоні, переглянути усі павільйони «Ле Бурже» просто неможливо, – розповідає Олег Табота. – Зокрема, нам показали нові лайнери компанії «Боїнг», новий літак Ан-132D, який вперше презентувала наша компанія «Антонов». У нас була окрема екскурсія на цей літак, протягом якої пілоти та інженери розповідали нам про Ан-132D. На авіасалоні були представлені не лише великі лайнери, також можна було переглянути новинки середньої та малої авіації. До речі, там я вперше побачив літаки американського авіабудівника, які я розглядав у своєму проекті-презентації. На четвертому етапі конкурсу «Авіатор» нам потрібно було написати бізнес-проект авіаційної компанії з позиції керівника або інвестора. Я обрав темою проекту роботу авіакомпанії у сільському господарстві, і в моєму проекті використовувались літаки сільгоспавіації «Air Tractor». На авіасалоні «Ле Бурже» я вперше побачив новітні модифікації таких літаків».

Окрім візиту на міжнародний авіаційний форум Paris Air Show 2017 Le Bourget, студенти із України - переможці конкурсу «Авіатор»-2017, також побачили основні культурні пам’ятки Парижу та відвідали французький «Діснейленд».

© 2020 CNTU