Переваги для агропідприємств участі у програмах ЕРАЗМУС+ UniClaD «Експертного центру» ЦНТУ

Проректор із наукової роботи Центральноукраїнського національного технічного університету, професор Олександр Левченко взяв участь в роботі науково-практичного семінару «Міжнародний День поля…», який відбувся на базі Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України. ЦНТУ та ІСГС НААНУ є учасниками проекту Європейського Союзу ЕРАЗМУС+ «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості» (Enhancing capacity of universities to initiate and to participate in clusters development on innovation and sustainability principles, UniClaD).

Відкривали науково-практичний семінар «Міжнародний День поля «Особливості вирощування зернових, зернобобових і технічних культур за умов різкоконтинентального клімату» виступи керівників області: голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Марії Чорної та голови Кіровоградської обласної ради Сергія Шульги.

В рамках семінару проректор із наукової роботи ЦНТУ, професор Олександр Левченко розповів учасникам заходу про привабливість участі сільськогосподарських підприємств Кіровоградського регіону в пілотних проєктах ЦНТУ, які реалізуються згідно міжнародного проєкту UniClaD (ЕРАЗМУС+). Ці програми – інструмент підвищення ефективності функціонування агропідприємств на принципах інновацій та сталості.

За проєктом UniClaD в ЦНТУ працюватиме «Експертний центр», який спеціалізуватиметься на запровадженні сучасних технологій в сільському господарстві. На базі Центру діятиме спеціалізована лабораторія у сфері агроінновацій. Для лабораторії закуплено відповідне обладнання та техніка, необхідні для забезпечення роботи над реалізацією визначених пілотних проєктів, зокрема: спектрофотометр, мікроскопи, лабораторний нітратномір, метеостанцію, ваги, лабораторний рН-метр, відповідне комп’ютерне забезпечення та інтерактивна смарт-дошка.

Три регіональні сільськогосподарські підприємства вже попередньо погодили свою співпрацю в межах діяльності «Експертного центру».

Основними напрямками пілотних досліджених визначено:

– проведення досліджень для підприємств-учасників з метою вдосконалення технологій вирощування с.-г. культур, способів обробітку ґрунту, вибору гібридів чи сортів та ін.; розробка шляхів оптимізації діяльності агропідприємств, розробка бізнес-планів, економічної доцільності заходів та ін.

– аналітичне обстеження ґрунтів та культур господарств-учасників із залученням обладнання лабораторії проєкту та надання консультацій з використання результатів

– можливість укладення взаємовигідних контрактів з підприємствами країн учасниць проєкту.

– надання можливості для іноземних студентів з країн ЄС пройти практику на базі підприємств-учасників.

– підготовка випускників-магістрів адаптованих до потреб підприємств регіону у фахівцях

– постійний моніторинг ситуації у сфері агропромислового виробництва України та ЄС з метою надання професійної інформації зацікавленим сторонам.

Згідно умов реалізації проєкту, ЦНТУ може розширювати спектр пілотних проєктів, тому університет, як один з учасників програми ЕРАЗМУС+ «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості», запрошує зацікавлені сільськогосподарські підприємства до ефективної співпраці.

Крім цього, ЦНТУ налагоджує зв’язки із територіальними громадами Кіровоградського регіону шляхом підписання відповідних меморандумів про співпрацю, що дасть змогу посилити результати спільної роботи з підприємствами відповідних територій.

© 2022 KNTU