Незабаром в ЦНТУ працюватимуть інтенсивні курси французької мови

У грудні 2016 року Центральноукраїнський національний технічний університет розпочав співпрацю із «Федерацією обмінів Франція-Україна». Угода передбачає різні варіанти стажувань студентів у Франції, а також допомогу ФОФУ в організації безкоштовних курсів французької мови. На початку квітня до ЦНТУ приїде викладач із Франції Ів Валля, який читатиме нашим студентам інтенсивний курс французької.

Про це стало відомо в четвер, 9-го березня, під час робочого візиту до Центральноукраїнського національного технічного університету керівника сектору тренінгу з французької мови «Асоціації іноземної французької мови Франція-Україна» Катрін Лявердан.

Нагадаємо, до складу «Федерації обмінів Франція-Україна» (FEFU) входять більше 700 господарств, організацій, підприємств, навчальних закладів, які працюють в рамках культурних, освітніх та гуманітарних обмінів між країнами. «Федерація обмінів Франція-Україна» пропонує українським студентам декілька видів стажувань, а також лінгвістичні курси. Стажування мають чотири рівні, всередині яких передбачено перехід з рівня на рівень при досягненні відповідного результату.

Рівень 1: проживання протягом двох місяців у сім’ї керівника стажування та ознайомлення із повсякденним та професійним життям родини. Найголовніше мета такого стажування – вдосконалення рівня французької мови. (Але якщо рівень французької недостатній для переходу на другий рівень, рівень 1 може бути повторено).

Рівень 2: стажування у вигляді роботи протягом двох-трьох місяців у фермерських господарствах, на сільськогосподарських підприємствах, підприємствах галузі переробки та виготовлення сільськогосподарської продукції, на підприємствах ландшафтного дизайну, в готелях та інше. (Знов таки, другий рівень може бути повторено до переходу на більш високий рівень.)

Рівень 3 (для магістрантів): стажування протягом трьох-шести місяців на одному із франко-українських підприємств, з якими співпрацюють асоціації Федерації обмінів Франція-Україна, з можливістю подальшого влаштування наших студентів на франко-українських підприємствах.

Рівень 4: навчання у французькому вищому навчальному закладі. Причому, стажисти, які пройшли третій рівень та досягли значних успіхів, можуть розраховувати або на отримання стипендії на навчання від «свого» франко-українського підприємства, або на повну оплату навчання з боку відповідного франко-українського підприємства (у цьому випадку стажист буде зобов’язаний відпрацювати на цьому підприємстві не менше трьох років за контрактом).

Також «Федерація обмінів Франція-Україна» готова допомагати українським студентам опанувати французьку мову. Зокрема, шляхом організації безкоштовних інтенсивних мовних курсів (вони тривають протягом усього дня, студенти-слухачі курсів звільняються на цей час від звичайних занять). Читають курси викладачі-волонтери із Франції.

Один з таких викладачів, пан Ів Валль, працюватиме зі студентами в ЦНТУ, починаючи вже із третього квітня. Організаційні питання роботи інтенсивних курсів французької мови було вирішено під час візиту до університету керівника сектору тренінгу з французької мови «Асоціації іноземної французької мови Франція-Україна» Катрін Лявердан. Крім цього, мадам Катрін Лявердан зустрілась зі студентами нашого навчального закладу, які планують удосконалювати знання французької та брати участь у франкомовних програмах стажування.

Мадам Катрін Лявердан звернула увагу студентів на те, що курси інтенсивного вивчення мови від викладача-француза не є магічним засобом, завдяки якому вдасться лише за два-ти тижні опанувати французьку до середнього рівня, вчити іноземну мову потрібно постійно. Проте інтенсивні курси допоможуть повністю «зануритися» у французьку мову. Якщо ви вивчаєте іноземну мову на звичайних лінгвістичних курсах по декілька годин на добу, а решту часу повсякденного життя спілкуєтесь виключно рідною мовою, то ви, як правило, вивчатимете іноземну досить довго. Інтенсивні курси добре імітують іншомовне середовище, тому полегшують вивчення та закріплення матеріалу. Саме тому, на думку пані Катрін Лявердан, інтенсивні мовні курси мають велике практичне значення.

Мадам Лявердан також є викладачем-волонтером, що навчає українських студентів. Вона вже вп’яте приїжджає до України, де допомагає вивчати французьку мову студентам Криворізького економічного університету. За цей час її курси прослухали сотні студентів із Кривого Рогу та Дніпра, з яких майже 40 потім пройшли стажування від «Федерації обмінів Франція-Україна».

© 2022 KNTU