В ЦНТУ з’явиться «Українсько-Канадський Центр»

Восени на базі Центральноукраїнського національного технічного університету за підтримки канадського державного навчального закладу Mohawk College (Гамільтон, провінція Онтаріо) та Посольства Канади в Україні має відкритися «Українсько-Канадський Центр». Про це повідомили керівник Відділу міжнародних зв’язків університету Владислава Натальченко та старший радник Канадської служби з питань торгівлі в Україні Клінтон Мартін під час зустрічі із ректором ЦНТУ Михайлом Черноволом.

За словами ректора Центральноукраїнського національного технічного університету, професора Михайла Черновола, навчальний заклад дуже зацікавлений в розширені партнерських відносин із представниками такої країни як Канада. В Канаді існує велика українська діаспора, Канада, хоча і розташована за океаном від України, завжди дружньо ставилась до нашої країні і багато у чому першою робила кроки назустріч Україні.

«Встановлення контактів між людьми – дуже важливо, – говорить Михайло Черновол. – Я спеціально почитав в Інтернеті відгуки українських студентів, які зараз навчаються в Канаді, про Канаду. Вони усі в захваті від Канади. Якщо за допомогою майбутнього центру хоча б один студент поїде за програмою до Канади – це вже добре, а якщо десять – взагалі, прекрасно! Необхідно, щоб якомога більше студентів отримували досвід перебування за кордоном. І навпаки: ті канадці, хто приїжджатиме до нас, бачитимуть, що відбувається в Україні».

На думку Клінтона Мартіна створення в ЦНТУ «Українсько-Канадського Центру» приверне до нашого міста, нашого навчального закладу увагу української діаспори в Канаді та увагу канадських навчальних закладів і громадських організацій. Створення такого центру стане початковою ланкою в мережі взаємовідносин між технічним університетом, іншими організаціями нашого міста та канадськими партнерами.

Для довідки: Клінтон Мартін є старшим радником Канадської служби з питань торгівлі (The Canadian Trade Commissioner Service) в Україні. Канадська служба з питань торгівлі є структурною частиною урядового департаменту Global Affairs Canada – аналогом Міністерства закордонних справ та зовнішньої торгівлі.

Як розповіла керівник Відділу міжнародних зв’язків Центральноукраїнського національного технічного університету, к.е.н. Владислава Натальченко, ідея створення «Українсько-Канадського Центру» виникла під час обговорення проектів співпраці між нашим університетом та Mohawk College. В лютому 2016 року в Києві на виставці «Освіта в Канаді» Владислава Натальченко познайомилась із представником департаменту міжнародного співробітництва канадського державного навчального закладу Mohawk College Світланою Кірнасовою. Виявилось, що, по-перше, пані Світлана родом з Кіровоградщини, по-друге, є випускницею магістратури нашого університету. Звісно, Владислава Натальченко і Світлана Кірнасова домовилися про початок співпраці між навчальними закладами. У жовтні 2016 року представниця канадського державного коледжу приїздила до ЦНТУ, спілкувалась із студентами, розповіла про умови навчання та мовних шкіл в коледжі Mohawk та інше. Тоді в процесі обговорення спільних проектів й народилась ідея створити на базі ЦНТУ «Українсько-Канадський Центр», який буде опікуватися освітніми, науковими, громадськими проектами. Нещодавно, під час урочистостей з нагоди святкування 150-річчя Канади в Посольстві Канади в Україні, Владислава Натальченко і Світлана Кірнасова заручилися підтримкою ідеї створення центру з боку представників Уряду Канади, внаслідок чого радник Канадської служби з питань торгівлі в Україні приїхав до нашого міста.

Клінтон Мартін відвідав ЦНТУ, зустрівся із ректором університету, оглянув приміщення, де планується облаштувати «Українсько-Канадський Центр». Потім старший радник Канадської служби з питань торгівлі в Україні Клінтон Мартін та керівник Відділу міжнародних зв’язків ЦНТУ Владислава Натальченко провели в прес-клубі міста Кропивницький прес-конференцію для представників засобів масової інформації обласного центру.

Відеозапис прес-конференції можна переглянути на сторінці інформаційного порталу «Кіровоград24:портал про місто» в мережі Facebook за посиланням.

Зокрема, на базі «Українсько-Канадського Центру» планується проводити курси поглибленого вивчення англійської мови для студентів, викладачів ЦНТУ, а також для інших зацікавлених осіб, серед яких можуть бути, наприклад, підприємці міста, що планують працювати із канадськими бізнес-партнерами. Для викладання на таких курсах запрошуватимуться викладачі з Канади, а в навчанні буде використовуватись навчальна література та методики Mohawk College.

Також центр сприятиме організації навчання за програмами «подвійних дипломів» між українськими та канадськими ВНЗ та поїздкам студентів до Канади на навчання чи стажування. Центр сприятиме організації та реалізації спільних українсько-канадських проектів в області розвитку освіти, науки, академічних обмінів, підприємництва, формування громадянського суспільства, та сприятиме залученню інвестицій в інноваційні наукові проекти між ЦНТУ та освітніми і науковими установами Канади.

Про точну дату відкриття «Українсько-Канадського Центру» на базі Центральноукраїнського національного технічного університету та про перелік запрошених гостей буде повідомлено додатково.

© 2022 KNTU