«Українсько-Канадський Центр» на базі ЦНТУ відкрито!

Вчора, 15 листопада в Центральноукраїнському національному технічному університеті було відкрито «Українсько-Канадський Центр» – спільний проект Відділу міжнародних зв’язків ЦНТУ та канадського державного вищого навчального закладу Mohawk College. В урочистих заходах взяла участь делегація Посольства Канади в Україні на чолі із Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Романом Ващуком та представник Mohawk College, випускник нашого університету Світлана Кірнасова.

Безпосередньо робота зі створення «Українсько-Канадського Центру» тривала останні півроку, хоча сама ідея зробити в Центральноукраїнському національному технічному університеті такий Центр виникла ще восени 2016 року під час першого робочого візиту до ЦНТУ представника департаменту міжнародного співробітництва державного навчального закладу Mohawk College (Гамільтон, провінція Онтаріо) Світлани Кірнасової. Вже в червні 2017 року на урочистостях з нагоди святкування 150-річчя Канади в Посольстві Канади в Україні керівник Відділу міжнародних зв’язків ЦНТУ Владислава Натальченко Світлана Кірнасова заручилися підтримкою ідеї створення центру з боку представників Посольства Канади в Україні.

На церемонію відкриття «Українсько-Канадського Центру» в ЦНТУ завітали Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук; представник Mohawk College Світлана Кірнасова; керівник комерційного відділу Посольства Канади в Україні Адам Барболет, а також начальник управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА Володимир Таборанський.

Студентів, викладачів університету, а також гостей заходу привітали ректор ЦНТУ, професор Михайло Черновол і Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук.

Після відкриття Центру відбулася прес-конференція для ЗМІ, по завершені якої Роман Ващук, Світлана Кірнасова і Адам Барболет поспілкувалися із представниками професорсько-викладацького складу та студентами Центральноукраїнського національного технічного університету.

Мета «Українсько-Канадського Центру» – розвиток співпраці Канади і України в академічних, наукових, ділових, культурних, громадських напрямках. Зокрема, на базі Центру планується проводити курси поглибленого вивчення англійської мови. Центр надаватиме інформацію про Канаду, сприятиме організації навчання українських студентів в Канаді. Також Центр допомагатиме організації та реалізації спільних українсько-канадських проектів в області розвитку освіти, науки, академічних обмінів, підприємництва, формування громадянського суспільства.

Фотографії урочистостей з нагоди відкриття Центру та візиту Надзвичайного і Повноважного Посла Канади в Україні Романа Ващук можна переглянути на сторінках ЦНТУ у соціальних мережах.

Детальну інформацію про «Українсько-Канадський Центр» та візит посла Канади в Україні в ЦНТУ читайте найближчими днями на сайті університету.

© 2022 KNTU