Одна магістратура – два дипломи

10 грудня випускниця 2017 року спільної магістратури між Центральноукраїнським національним технічним університетом та Університетом Економіки у місті Бидгощ (Wyzsza Szkola Gospodarki, Польща) за спеціальністю «Облік та аудит» Юлія Булава отримала диплом польського навчального закладу.

Як вже повідомлялось раніше, в 2015 році факультет обліку та фінансів ЦНТУ приєднався до україно-польської магістерської програми «подвійних дипломів» за спеціальністю «Облік та аудит» (також в програмі взяли участь Донецький національний університет у місті Вінниця, Тернопільський національний економічний університет і Львівська комерційна академія). За умовами проекту, українські студенти поступали одночасно до магістратури свого навчального закладу та до Університету Економіки у місті Бидгощ, частину з чотирьох семестрів магістерської програми студенти проводили в своєму університеті, частину – у Бидгощі. Після завершення навчання та захисту магістерської роботи випускники спільної магістратури отримали диплом магістра, який має реєстрацію в Україні, і диплом магістра за реєстрацією Польщі – країни Європейського Союзу.

Захист магістерської роботи Юлії Булави (науковий керівник від ЦНТУ – завкафедрою аудиту та оподаткування, професор Наталія Шалімова) відбувся в середині червня в режимі відео-конференції із польським університетом. Захист вівся двома мовами, українською та польською.

Докладніше про захист магістерської роботи та про навчання Юлії Булави у спільній українсько-польській магістратурі за спеціальністю «Облік та аудит» можна прочитати в інтерв’ю Юлії, опублікованому на сайті ЦНТУ.

У Польщі дипломи випускникам магістратури, які навчалися за програмами, тривалістю півтора роки або два роки, вручають двічі на рік: у травні та у грудні, відповідно. Юлія Булава отримала персональне запрошення на грудневу церемонію вручення дипломів випускникам 2017 року бакалаврату та магістратури Wyzsza Szkola Gospodarki.

Церемонія проходила у філармонії міста Бидгощ. Сама процедура вшанування випускників багато у чому подібна до аналогічної церемонії в ЦНТУ, безпосереднім учасником якої Юлія Булава стала на початку липня 2017 року, – випускників по черзі запрошували піднятися на сцену, де їм вручали документи про здобуття вищої освіти.

Головна відмінність вручення дипломів у польському Університеті Економіки у місті Бидгощ від вручення дипломів у ЦНТУ, за словами Юлії Булави, полягає у тому, що на польській церемонії очільники та професори Університету Економіки були вдягнені у спеціальні церемоніальні мантії; усім випускникам подарували «шапочки магістрів» із нашивкою емблеми Wyzsza Szkola Gospodarki та «Альбом випускника» із історією навчального закладу, фотографіями керівництва університету, прізвищами усіх викладачів та фотографіями усіх цьогорічних випускників.

За інформацією кафедри аудиту та оподаткування ЦНТУ

© 2022 KNTU