Перспективи співпраці ЦНТУ з міжнародною агропромисловою корпорацією

21 листопада Центральноукраїнський національний технічний університет вдруге відвідав співвласник компанії YUETEX громадянин Франції китайського походження Жан-Ів Лі, який також є представником інтересів однієї з найбільших в Китаї компаній з виробництва та переробки льону YUYUE Home Textile. Ці компанії вже будують в Новоархангельському районі Кіровоградської області агропромислове підприємство і зацікавлені у співпраці з нашим навчальним закладом.

Мсьє Лі супроводжували перекладач, представник посольства Китаю в Україні, а також Андрій Рибалкін, співвласник української компанії «ІКС-АГРОТЕХ ГРУП», яка задіяна в практичній реалізації проекту зведення в селі Торговиця Новоархангельського району сучасного підприємства з вирощування та переробки льону.

Спочатку Жан-Ів Лі відвідав кафедру сільськогосподарського машинобудування Центральноукраїнського національного технічного університету, де поспілкувався із професорсько-викладацьким складом кафедри, оглянув лабораторії та переглянув інформаційний відеоролик про університет. Також французькій гість виступив із промовою перед студентами кафедри сільгоспмашинобудування, розповівши про плани компанії налагодити на території Кіровоградщини виробництво текстильного льону (через два-три роки підприємство потребуватиме інженерних працівників саме агротехнічного профілю, отже компанія матиме зацікавленість у випускниках факультету сільгоспмашинобудування ЦНТУ).

Варіанти можливої співпраці з університетом Жан-Ів Лі обговорив під час спілкування з ректором ЦНТУ, професором Михайлом Черноволом, деканом ФСГМ, професором Василем Сало, завідувачем кафедри сільгоспмашинобудування, професором Миколою Свіренем, керівником Відділу міжнародних відносин університету Владиславою Натальченко.

Чому китайсько-французька компанія зацікавлена розширювати свою присутність в Україні? «Ще 30 років тому Україна виробляла майже 70% світового об’єму льону, – говорить пан Лі. – Зараз частка українського льону не перевищує навіть 0,5% світового об’єму. Натомість Франція має 80% ринку, при тому, що у Франції посіви льону охоплюють лише 20 тисяч гектарів. Для мене є одне питання: чому Україна не використовує свій потенціал в цій галузі?»

Китайсько-французька корпорація пропонує надавати інвестиції та технології для того, щоб Україна відвоювала втрачені позиції у виробництві льону. За словами Жан-Іва Лі, компанія YUETEX в жовтні поточного року розпочала на території Новоархангельського району Кіровоградської області будівництво великої фабрики «замкненого циклу»: від вирощування рослин до виготовлення сировини для виробництва текстилю та швейного підприємства, яка охопить територію 20 га. На зиму будівництво призупинене, але воно продовжиться навесні, і пан Лі сподівається, що фабрика буде збідована до завершення 2019 року. Компанія-засновник вже приготувала більше 45 одиниць обладнання, які працюватимуть на фабриці (відповідно, обладнання потребуватиме операторів), крім цього керівництво компанії має плани з конструювання та розробки машин, які називає власним «ноу-хау» (відповідно, виникне потреба в інженерах-проектувальниках). Такі машини виготовлятимуться на заводах компанії в Китаї, а тут, в Кропивницькому, виконуватиметься великовузлове складання цієї техніки (знов таки, знадобляться фахівці).

Загалом, за словами пана Жан-Іва Лі, приблизно через три роки їхнє підприємство з вирощування та переробки льону в межах села Торговиця Новоархангельського району потребуватиме три-шість тисяч працівників.

На думку ректора ЦНТУ, професора Михайла Черновола, представники кафедри сільськогосподарського машинобудування можуть бути залучені до процесів проектування деталей та вузлів, удосконалення механізмів, проведення досліджень тощо, оскільки конструювання сільгоспмашин – основний науковий напрям цієї кафедри. Також, на думку ректора, в рамках майбутнього співробітництва можлива організація стажувань та проходження практики студентами старших курсів кафедри сільгоспмашинобудування та кафедри загального землеробства на агропромисловій фабриці в Новоархангельському районі. А для франкомовних студентів – стажувань на профільних льонообробних підприємствах компанії у Франції.

За підсумками перемовин представників Центральноукраїнського національного технічного університету зі співвласником компанії YUETEX паном Жан-Івом Лі було домовлено про підготовку проекту Меморандуму про співробітництво між цією компанією та нашим навчальним закладом.

Фотозвіт візиту можна переглянути на сторінках ЦНТУ в соціальних мережах.

Для довідки: Компанія YUYUE Home Textile – текстильне підприємство, що охоплює дослідження, розробку, виробництво волокна й текстилю, поліграфію і фарбування, шиття і продаж текстильних виробів. Продукція експортується до 59 країн. Компанія Співпрацює більш ніж з 20 транснаціональними компаніями, зокрема, IKEA, Decathlon, Wal-Mart і Macy’s. Компанія YUYUE Home Textile планує створити в Україні технологічну базу для виробництва льняного волокна.

© 2022 KNTU