Відбір студентів на стажування у Франції та продовження на IV сезон курсів французької

Минулого тижня до Центральноукраїнського національного технічного університету завітали представники Федерації обмінів Франція-Україна, з якою наш навчальний заклад має договір про організацію студентських стажувань. Представники ФОФУ провели співбесіду з претендентами на стажування влітку 2020 року та підтвердили продовження наступною весною спільного проекту з вивчення французької мови.

Як вже повідомлялось на сайті ЦНТУ, співпраця нашого університету з громадською організацією «Федерація обмінів Франція-Україна» триває з грудня 2016 року. ФОФУ пропонує студентам багаторівневий цикл стажувань у Франції, а також допомагає студентам вивчати французьку мову завдяки ініціативі FLE: Francais langue etrangere («Французька мова – як іноземна»), яка забезпечує проведення в закладах вищої освіти курсів інтенсивного вивчення французької мови. Такі курси в ЦНТУ проходили в 2017-19 роках.

Докладніше про програми стажування та курси французької мови від ФОФУ можна прочитати в інтерв’ю ініціатора та співорганізатора програм, доцента кафедри загального землеробства Лариси Сало.

Відповідно, останні чотири роки в листопаді до ЦНТУ приїздить делегація «Федерації обмінів Франція-Україна» з метою обговорення результатів співробітництва з керівництвом навчального закладу та відбору студентів на наступні стажування.

Як повідомила Лариса Сало, цього разу серед усіх студентів, що прийшли на співбесіду, представники «Федерації обмінів Франція-Україна» відібрали на участь у програмах стажування десять кандидатів.

Всі вони вивчають французьку мову в ЦНТУ (паралельно до основного навчання), причому шестеро з них – новачки, вони почали вивчати мову лише на початку 2019/20 навчального року. Четверо кандидатів на стажування – студенти другого курсу, вони вивчають французьку з вересня 2018 року, одна студентка з цієї групи вже пройшла стажування першого рівня від ФОФУ літом поточного року.

Також гості підтвердили продовження на весну 2020 спільного між ЦНТУ, ФОФУ та FLE курсу інтенсивного вивчення французької мови, який читатиме викладач-волонтер з Франції.

Крім цього, з середини квітня 2020 року в ЦНТУ проходитиме стажування магістрант французького університету Савуа Монблан, який в рамках своєї лінгвістичної закордонної практики протягом одного місяця навчатиме французькій мові студентів нашого університету.

© 2022 KNTU