Максимальний набір кількості слухачів курсів французької мови в ЦНТУ

На четвертий сезон співпраці Центральноукраїнського національного технічного університету із Федерацією обмінів Франція-Україна курси інтенсивного вивчення французької мови вийшли на свою максимальну «потужність»: 15 слухачів, з яких десятеро – студенти ЦНТУ (які готуються до цьогорічних стажувань у Франції за програмами ФОФУ) та п’ятеро учнів НВО№6 обласного центру. Десять кандидатів на стажування в межах одного університету – цього навчального року це другий-кращий показник серед усіх 22-х ЗВО України, з якими співпрацює Федерація обмінів Франція-Україна.

Як повідомлялось раніше, співробітництво Центральноукраїнського національного технічного університету та Федерацією обмінів Франція-Україна (FEFU) розпочалася у грудні 2016 року, коли представники FEFU вперше приїхали до нашого навчального закладу представити студентам свої програми стажування.

Окрім багаторівневої програми стажування студентів у Франції (із можливістю продовжити навчання у французькому закладі вищої освіти), Федерація обмінів Франція-Україна разом з «Асоціацією іноземної французької мови Франція-Україна» організовують в партнерських ЗВО України тренінги з іноземної мови в рамках програми FLE: Francais langue etrangere («Французька – як іноземна мова»). Такі тренінги проводять викладачі-волонтери з Франції.

Центральноукраїнський національний технічний університет четвертий рік поспіль отримує від ФОФУ право провести у себе курси інтенсивного вивчення французької мови. Курси 2020 року розпочалися у понеділок, 2-го березня, вони проходять на базі «Франко-українського культурного центру» ЦНТУ.

Цьогорічні курси читає волонтерка Йоланд Піньяр. Пані Йоланд майже все своє життя пропрацювала в Національній бібліотеці Франції (Париж). За професією вона документознавець, проте пройшла спеціальне навчання та отримала сертифікат викладача FLE: Francais langue etrangere для викладання французької. Більше 10 років пані Йоланд Піньяр в якості волонтера викладає французьку мову іноземцям в різних країнах Європи, одного разу працювала в університеті в Пекіні. Але до України її направили вперше.

Як повідомила куратор в Центральноукраїнському національному технічного університеті програм стажування ФОФУ, доцент кафедри загального землеробства ЦНТУ Лариса Сало, ще восени представники Федерації обмінів Франція-Україна (під час свого чергового візиту до нашого навчального закладу), за результатами співбесіди відібрали для участі у програмах стажування 2020 року десять студентів.

Всі вони займаються на факультативних курсах французької мови в ЦНТУ з початку навчального року. Шість студентів ІІ курсу та четверо студентів І курсу спеціальностей «Агрономія» та «Облік та оподаткування». Другокурсники вже відвідували курси інтенсивного вивчення французької мови від ФОФУ та FLE: Francais langue etrangere, які проходили в нашому університеті минулого року.

Окрім студентів ЦНТУ на курсах інтенсивного вивчення французької мови, як й раніше, займаються ще й учні кропивницької НВО№6. (Загалом, зацікавлених у навчанні, як серед студентів, так й серед школярів, було більше, але організатори дотримуються чітких обмежень: не більше 15 слухачів на одного викладача.) Один з новачків інтенсиву 2020 року, студент першого курсу ЦНТУ спеціальності «Агрономія» Богдан два роки тому відвідував курси як учень 10-го класу НВО№6.

До речі, десятеро кандидатів на стажування від ЦНТУ – другий-найбільший показник серед партнерських ЗВО України, попереду лише один університет Мелітополя, в якому представники ФОФУ відібрали для стажування 12 студентів.

Більше про програми стажування та курси французької мови від ФОФУ можна прочитати в інтерв’ю ініціатора та співорганізатора програм, доцента кафедри загального землеробства Лариси Сало.

 

© 2022 KNTU