Інститут степу НААН та ЦНТУ: День поля та презентація програми ЕРАЗМУС+

25 червня у Созонівці на базі Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України відбувся традиційний день поля, під час якого вперше був презентований широкому загалу міжнародний проект UniClaD програми ЄС ЕРАЗМУС+. Цей проект стартував на початку 2020 року, до складу часників проекту входять університети, установи та організації Литви, Польщі, Австрії, Іспанії, Угорщини, Італії, України, Молдови, Азербайджану. Зокрема, серед учасників проекту: Центральноукраїнський національний технічний університет та Інститут сільського господарства Степу НААН України.

Як вже повідомлялось раніше на сайті ЦНТУ, наш навчальний заклад став одним з учасників міжнародного проекту «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості» (UniClaD) програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+. Проект реалізовуватиметься з січня 2020 року по січень 2023 року.

До складу консорціуму, який реалізовуватиме проект UniClaD, входять університети, установи та організації Литви, Польщі, Австрії, Іспанії, Угорщини, Італії, України, Молдови, Азербайджану. Зокрема, серед учасників проекту від України: Центральноукраїнський національний технічний університет; Інститут сільського господарства Степу НААН України; Полтавська державна аграрна академія; Фермерське господарство «Добро-Крафт»; Львівський національний аграрний університет; Яворівський національний природний парк; Білоцерківський національний аграрний університет.

Центральноукраїнський національний технічний університет працюватиме над створенням експертного центру, який спеціалізуватиметься на запровадженні інноваційних технологій в сільському господарстві. Безпосереднім партнером ЦНТУ в даному проекті є Інститут сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України.

Відповідно, до участі у Міжнародному дні поля ІСГС НААН «Науково-інноваційні досягнення та конкурентоздатність сортів ранніх зернових культур вітчизняної та зарубіжної селекції в умовах Центрального регіону України», який проходив учора у Созонівці, були запрошені представники ЦНТУ: проректор із наукової роботи, професор Олександр Левченко, доцент кафедри загального землеробства ЦНТУ Лариса Сало, викладач кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Ілона Царенко.

Організаторами дня поля виступили Інститут сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України, Департамент агропромислового розвитку Кіровоградської обласної державної адміністрації, Центр наукового забезпечення АПВ Кіровоградської області.

Відкрився захід виступами директора ІСГС НААН Ігоря Семеняки та директора Департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської ОДА Марії Чорної. Як зазначив Ігор Семеняка, Інститут сільського господарства Степу та Центральноукраїнський національний технічний університет є партнерами по Центру наукового забезпечення, працюючи разом у міжнародному, європейському проекті.

Проректор ЦНТУ із наукової роботи, професор Олександр Левченко розповів про перспективи реалізації проекту програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+ «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості» (UniClaD).

«Для нас дуже важливо ініціювати міжнародні проекти, якщо ми хочемо інтегруватися до європейських процесів. Один з таких проектів – проект ЕРАЗМУС+ UniClaD, який стосується підвищення спроможності університетів створювати та розвивати кластери на засадах інноваційності та сталості. Ми б не змогли подати заявку на проект без нашого партнера, Інституту сільського господарства Степу, – зазначив Олександр Левченко. – В європейському розумінні «кластери» – це об’єднання на місцях певних підприємств (промислових, аграрних), органів влади, дослідницьких установ, університетів, громадськості. Кластери повинні створити організаційні засади об’єднання навколо певних ідей, необхідних для розвитку; а також впроваджувати інновації (наприклад, в аграрній сфері) та створювати умови для впровадження інновацій.

Які завдання стоять перед нами? За підтримки міжнародних партнерів й органів влади мають бути створені, по-перше: експертний центр, де буде відбуватися навчання представників аграрного сектору; по-друге: інноваційна лабораторія, устаткування якої сільгосппідприємства зможуть використовувати при впровадженні у свою діяльність інноваційних технологій».

Як повідомив Олександр Левченко, головна мета проекту UniClaD – створення на базі нашого регіону інноваційних кластерів, які являтимуть собою об’єднання сільгоспвиробників, органів влади чи самоврядування, наукових установ та університету. В рамках опрацювання проекту ЕРАЗМУС+ планується вивчати провідний досвід подібних об’єднань в європейських країнах, зокрема через обміни науковцями, аспірантами, дослідниками.

© 2022 KNTU