ЦНТУ в американсько-українському проекті підвищення якості освіти

«Американські Ради з міжнародної освіти» допомагатимуть українським університетам підвищувати якість освіти. Не абсолютно всім університетам, звичайно, а тим декільком десяткам, які пройшли конкурсний відбір із понад 150 претендентів фінальної частини міжнародної програми Academic IQ: «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic Integrity and Quality Initiative). Одним з фіналістів відбіркового етапу проекту став Центральноукраїнський національний технічний університет. Програма Academic IQ впроваджується за підтримки Посольства США в Україні, Міністерства освіти і науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

Як вже повідомлялось на сайті ЦНТУ, наш університет став фіналістом відбіркового етапу та отримав запрошення до участі у проекті «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти». Делегованими представниками ЦНТУ на заходах проекту Academic IQ стали проректор із наукової роботи, професор Олександр Левченко, декан факультету обліку та фінансів, професор Наталія Шалімова та викладач кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Ілона Царенко.

Пройти фінальний відбір американської програми якості освіти для нашого навчального закладу, дійсно, почесно, вважає проректор ЦНТУ із наукової роботи професор Олександр Левченко, оскільки організатори запросили до програми лише тих претендентів, хто продемонстрував конкретні наробки та перспективні інноваційні проекти системи забезпечення академічної доброчесності на рівні навчального закладу та програму поліпшення якості освітніх послуг.

Наприклад, до фінальної частини програми Academic IQ потрапили такі провідні університети України, як: Національний Університет «Києво-Могилянська академія», Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Національний університет «Львівська політехніка», Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Острозька академія», «Український католицький університет», Національний університет біоресурсів і природокористування України, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна та інші.

«Ми позиціонуємо себе як університет, який прагне поліпшити якість навчання, впроваджуючи стандарти якості західних університетів, – розповідає професор Олександр Левченко. – Проект «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» допомагатиме українським університетам ставати краще, наближатиме нас до стандартів якості освіти, притаманних США та країнам Західної Європи. Програма розрахована на два роки. За цей час відбудеться декілька навчальних тренінгів, також ЦНТУ має зробити певні заходи (та звітувати за ними), націлені на забезпечення доброчесності та якості освіти. Реалізація проекту передбачає систематичне отримання всіх матеріалів на онлайн-платформу Google-Classroom для ознайомлення та підготовки до нових сесій. Крім цього, ми повинні організувати систему анкетування студентів та викладачів, анкетування роботодавців, створити в університеті комісію з етики. Загалом, є певний стандарт процедур забезпечення доброчесності, й в рамках програми «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» американські фахівці на прикладі моделей США навчатимуть, як впроваджувати ці процедури».

23-27 листопада відбувся перший онлайн-тренінг проекту Academic IQ на тему: «Академічна доброчесність у системі внутрішнього забезпечення якості освіти в університетах» за участі північноамериканських та українських експертів у сфері академічної доброчесності та якості освіти, а також представників університетів-фіналістів проекту.

Зокрема, під час першого тренінгу проекту американські та канадські спікери Девід Реттингер (Університет Мері Вашингтон, США), Тріша Бертрам Галлант (Каліфорнійський університет у Сан-Дієго, США), Аманда МакКензі (Університет Ватерлоо, Канада) ознайомили учасників з основами академічної доброчесності та фундаментальними принципами академічної доброчесності; із якістю освіти із міжнародної перспективи та інституційним самооцінюванням.

Координаторка проекту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» Яна Чапайло та консультант даного проекту Єгор Стадний розповіли учасникам тренінгу про інструментарій інституційного аналізу академічної доброчесності та якості освіти.

Про академічну доброчесність у системі внутрішнього та зовнішнього забезпечення якості освіти учасникам тренінгу розказали голова Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти Сергій Квіт, директорка центру внутрішнього забезпечення якості освіти Національного університету «Києво-Могилянська академія» Ольга Бершадська та координатор з питань академічної доброчесності Ізмаїльського державного гуманітарного університету Віктор Дроздов.

По завершенні тренінгу «Академічна доброчесність у системі внутрішнього забезпечення якості освіти» його учасники, а, нагадаємо, ЦНТУ в проекті «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» представляють професор Олександр Левченко, професор Наталія Шалімова та викладач Ілона Царенко, отримали відповідні сертифікати.

© 2022 KNTU