Курси французької в ЦНТУ можуть тривати майже три із половиною місяця

Цього року курси інтенсивного вивчення французької мови для студентів ЦНТУ – учасників програм стажування «Федерації обмінів Франція-Україна», розпочнуться 22 лютого й складатимуться із двох частин. Перша частина курсів проходитиме в режимі онлайн, й триватиме до квітня. Далі курси, в залежності від ситуації, або продовжаться онлайн, або перейдуть у звичайний оффлайн-режим роботи на базі ЦНТУ.

Як уже неодноразово повідомлялось, Центральноукраїнський національний технічний університет співпрацює із «Федерацією обмінів Франція-Україна» (Federation Echanges France Ukraine) за двома міжнародними проектами: багаторівневі стажування студентів у Франції та курси інтенсивного вивчення французької мови, які читають волонтери ініціативи FLE: Francais langue etrangere («Французька мова як іноземна»).

Про організацію та роботу курсів французької мови в ЦНТУ в 2017-19 роках можна прочитати в інтерв’ю куратора програм ФОФУ в ЦНТУ, доцента кафедри загального землеробства Лариси Сало.

Курси французької мови 2020 року якраз встигли завершитись до початку в Україні карантину, спричиненого пандемією коронавірусу. Але усі стажування минулого календарного року було перенесено на 2021 рік. «Федерацією обмінів Франція-Україна» налаштована провести заплановані стажування та лінгвістичні курси.

Як повідомила доцент Лариса Сало, курси французької мови для учасників програм ФОФУ: восьми студентів ЦНТУ другого-третього курсів навчання різних спеціальностей, розпочинаються вже наступного понеділка, 22 лютого. Викладатиме першу частину курсів – які проходитимуть в режимі онлайн до початку квітня, – магістрантка університету «Савуа Монблан» Марін Ешару.

В університеті «Савуа Монблан» навчаються студенти, які по завершенні університету викладатимуть французьку мову в різних країнах світу. Протягом навчання в магістратурі студенти «Савуа Монблан» проходять дві практики за кордоном. В рамках своєї практики Марін Ешару вестиме курси французької мови як для студентів ЦНТУ (які пройшли відбір на стажування ФОФУ), так й для учнів Навчально-виховного об'єднання №6 обласного центру.

На фото: слухачі курсів французької мови в ЦНТУ та викладачі курсів: волонтер FLE: Francais langue etrangere рофесор Філіп Паші та магістрантка університету «Савуа Монблан» Моран Пла, 2019 рік.

Отже, перша частина курсів проходитиме онлайн: для студентів університету зайняття тричі на тиждень після 14.00. Заняття на платформі Google Meet, що дозволить працювати будь з якого пристрою: комп’ютера, ноубтука чи смартфона.

Далі, в залежності від епідеміологічної ситуації, можливі два варіанти: або приїзд до Кропивницького магістрантки Марін Ешару та викладача-волонтера від FLE: Francais langue etrangere, які проводитимуть курси інтенсивного вивчення французької мови у традиційному форматі; або продовження курсів в онлайн-режимі із залученням до програми викладача-волонтера FLE. У другому випадку курси триватимуть квітень-травень. Мета курсів та ж сама: підвищення рівня французької мови студентів, які проходитимуть стажування у Франції.

© 2022 KNTU