Продовження співробітництва із індійським Університетом Адамас

Цього тижня відбулись онлайн перемовини між представниками Центральноукраїнського національного технічного університету та представниками Університету Адамас (Колката, Індія). Мова йшла про розвиток співробітництва між навчальними закладами, започаткованого шість років тому зокрема, про викладання професорами ЦНТУ студентам Університету Адамас.

Нагадаємо, у листопаді 2015 року до Центральноукраїнського (Кіровоградського) національного технічного університету приїздила делегація Університету Адамас (Adamas University): канцлер університету Саміт Рей та керівник відділу міжнародних відносин університету Парімал Чандра Бісвас, випускник нашого навчального закладу.

Університет Адамас знаходиться у місті Кольката, столиці штату Західний Бенгал (колишня назва міста – Калькутта). Університет Адамас складається з п’яти факультетів: факультет інженерії та технологій, факультету природничих наук, факультету вільних мистецтв, юридичного факультету, факультету комерції та управління. До освітньої групи університету також входять технологічний інститут та інститут педагогічної освіти.

Під час візиту було підписано договір про професійне співробітництво між КНТУ та Університетом Адамас, який передбачав проведення спільних наукових семінарів, конференцій; обміни викладачами, науковими працівниками та студентами; обмін інформацією з питань вищої освіти, наукової і дослідницької роботи; надання взаємного доступу до бібліотек, наукових публікацій; виконання спільних науково-дослідних проектів тощо.

Напрями розширення співробітництва між навчальними закладами були обговорені цього тижня під час онлайн відео-конференції між ЦНТУ та Університетом Адамас.

З боку індійського університету у конференції взяли участь: віце-канцлер, доктор Дипендра Кумар Джа; декан інституту природничих наук та біотехнології, доктор Рудра Прасад Саха; керівник відділу міжнародних відносин, доктор Парімал Чандра Бісвас; заступник керівника відділу міжнародних відносин Раджат Субра Рой та інш.

Від ЦНТУ у перемовинах взяли участь: проректор із наукової роботи, професор Олександр Левченко; керівник Відділу міжнародних відносин Владислава Натальченко; старший викладач кафедри економіки, менеджменту та комерційної діяльності Ілона Царенко; завідувач кафедрою загального землеробства Микола Мостіпан; професор кафедри сільськогосподарського машинобудування Олексій Васильковський; доцент кафедри сільськогосподарського машинобудування Сергій Лещенко.

Серед питань, які обговорювались: обмін досвідом та пропозиціями з метою удосконалення освітніх програм «Агрономія» та «Агроінженерія» обох навчальних закладів (зокрема, викладачів ЦНТУ було запрошено у якості міжнародних експертів з оцінки освітніх програм Університету Адамас); участь професорів ЦНТУ у викладанні профільних дисциплін з агротехнічних наук студентам Університету Адамас, також учасники відео-зустрічі обговорили спільну участь у наукових проектах та конференціях.

© 2022 KNTU